RBLipsk.pl
Transfery

Czy to ostatni sezon Sabitzera w RB Lipsk?

Obecny sezon może być ostatnim, który w barwach RB Lipsk rozgrywa Marcel Sabitzer. Według informacji Sport Bilda i Mundo Deportivo poważnie zainteresowanym ściągnięciem Sabitzera jest Tottenham. 

Latem Tottenham chce pozbyć się Tanguya Ndombele, którym zainteresowana jest Barcelona. José Mourinho lukę po Francuzie chciałby zapełnić właśnie Sabitzerem. 26-latek bardzo zaimponował Portugalskiemu szkoleniowcowi w dwumeczu, który RB Lipsk rozegrał przeciwko Tottenhamowi w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

Wszystko za sprawą kończącego się w czerwcu 2022 r. kontraktu Sabitzera. Jeśli Lipsk chce zarobić na Austriaku będzie musiał sprzedać swojego kapitana latem. Tottenham ma być gotów wyłożyć nawet 50 milionów euro.

Sam Marcel Sabitzer sytuację kontraktową skomentował w następujący sposób:

„Jeśli dobrze czytam to mój kontrakt kończy się w czerwcu 2022 r. Co oznacza, że będzie obowiązywał przez kolejne 18 miesięcy”.

„Klub powiedział, że nie będzie rozmów o kontraktach w trakcie sezonu. Dlatego jestem w pełni skupiony na rozegraniu udanego sezonu i nie myślę o tym, co stanie się później”.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Nkunku celem transferowym Realu Madryt?

Nkunku celem transferowym Realu Madryt?

Jak donosi Mundo Deportivo, agent Christophera Nkunku, Pini Zahavi zaoferował swojego zawodnika Realowi Madryt.

  • Transfery
  • 0
Oficjalnie: Marcel Sabitzer zawodnikiem Bayernu

Oficjalnie: Marcel Sabitzer zawodnikiem Bayernu

Bayern sfinalizował transfer Marcela Sabitzera z RB Lipsk. Tym samym 27-latek jest trzecim transferem na linii Lipsk-Monachium w tym okienku...

  • Transfery
  • 0
Transfer Sabitzera to kwestia czasu

Transfer Sabitzera to kwestia czasu

Od kilku tygodni media zgodnie informowały, że Marcel Sabitzer jest na radarze Bayernu Monachium. Sabitzer poinformował włodarzy RB Lipsk, że...

  • Transfery
  • 0
UEFA Euro 2020 czas zacząć. Powołani z RB Lipsk

UEFA Euro 2020 czas zacząć. Powołani z RB Lipsk

Już dzisiaj będziemy świadkami meczu otwarcia turnieju UEFA Euro 2020, w którym zmierzą się Turcja i Włochy. Jednak nas, kibiców...

  • Aktualności
  • 0