RBLipsk.pl
Transfery

Czy to ostatni sezon Sabitzera w RB Lipsk?

Czy to ostatni sezon Sabitzera w RB Lipsk?
fot. © twitter.com/RBLeipzig_EN

Obecny sezon może być ostatnim, który w barwach RB Lipsk rozgrywa Marcel Sabitzer. Według informacji Sport Bilda i Mundo Deportivo poważnie zainteresowanym ściągnięciem Sabitzera jest Tottenham. 

Latem Tottenham chce pozbyć się Tanguya Ndombele, którym zainteresowana jest Barcelona. José Mourinho lukę po Francuzie chciałby zapełnić właśnie Sabitzerem. 26-latek bardzo zaimponował Portugalskiemu szkoleniowcowi w dwumeczu, który RB Lipsk rozegrał przeciwko Tottenhamowi w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

Wszystko za sprawą kończącego się w czerwcu 2022 r. kontraktu Sabitzera. Jeśli Lipsk chce zarobić na Austriaku będzie musiał sprzedać swojego kapitana latem. Tottenham ma być gotów wyłożyć nawet 50 milionów euro.

Sam Marcel Sabitzer sytuację kontraktową skomentował w następujący sposób:

„Jeśli dobrze czytam to mój kontrakt kończy się w czerwcu 2022 r. Co oznacza, że będzie obowiązywał przez kolejne 18 miesięcy”.

„Klub powiedział, że nie będzie rozmów o kontraktach w trakcie sezonu. Dlatego jestem w pełni skupiony na rozegraniu udanego sezonu i nie myślę o tym, co stanie się później”.

Źródło: Sport Bild, Mundo Deportivo
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły