RBLipsk.pl
Transfery

Czy Adeyemi wybierze RB Lipsk?

Czy Adeyemi wybierze RB Lipsk?
fot. © redbullsalzburg.at

W tej chwili Karim Adeyemi jest jednym z najgorętszych nazwisk na rynku transferowym. Wśród zainteresowanych klubów są m.in. Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain. Do wyścigu o zawodnika dołączył również RB Lipsk.

W kręgu zainteresowań Lipska Karim Adeyemi jest obecny już od jakiegoś czasu. Obecny trener Die Roten Bullen chciałby widzieć w swoim zespole byłego podopiecznego z Salzburga. „Zdecydowanie chciałbym mieć tego chłopaka w swoim zespole” – powiedział Jesse Marsch.

Obecność Jesse Marscha może być mocną kartą przetargową w wyścigu o napastnika RB Salzburg. Jednak RB Lipsk nie jest sam w tym wyścigu. W zeszłym tygodniu agent zawodnika był w Madrycie i rozmawiał z przedstawicielami Realu oraz Atlético. Według informacji Sky zainteresowani są również Borussia Dortmund, PSG czy Bayern.

RB Lipsk chciałby przede wszystkim ustrzec się sytuacji takiej jak z Erlingiem Hålandem, który zamiast wybrać kolejny klub ze stajni RB na rozwój swojej kariery przeszedł do BVB. Lipsk podobno jest w stanie nagiąć swój budżet płacowy, żeby zaproponować Adeyemiemu bardzo wysoki kontrakt.

Dotychczas na linii Salzburg–Lipsk zostało wykonanych 18 (!!!) transferów. Czy Adeyemi będzie następnym zawodnikiem, który zdecydował się na taki ruch?

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Linia nocna

Kurde byle nie stracić takiej perełki. Adeyemi mógłby wznieść RB na jeszcze wyższy poziom.

Jacek

To prawda, ale jeśli zacznie kusić go Barcelona, to wątpię żeby wybrał nas. On jest ślepo zakochany w Barcy i raczej będzie robić wszystko żeby tam trafić. Czas pokaże czy wybierze drogę rozwoju krok po kroku jak Szoboszlai, czy wybierze drogę spełniania marzeń przede wszystkim. Obecnie łatwiej miałby przebić się do składu Barcy, ale czy dadzą mu taki rozwój jak RB Lipsk to ciężko powiedzieć, bo na pewno po sprzedaży Griezmanna do Atletico, będzie ich stać na Karima.