RBLipsk.pl
Aktualności

Co dalej z Orbanem?

Co dalej z Orbanem?

Sytuacja Williego Orbana w RB Lipsk staje się coraz bardziej niepewna. 

Orban do maja 2020 r. leczył kontuzję kolana. W trakcie 192 dni nieobecności opuścił 22 mecze. Po powrocie po kontuzji Orban zagrał zaledwie w 3 meczach poprzedniego sezonu, spędzając na boisku 43 minuty. W tym sezonie natomiast zagrał tylko w meczu DFB-Pokal z Norymbergą zmieniając w 72. minucie spotkania Marcela Halstenberga.

Julian Nagelsmann podczas nieobecności Orbana, na środku obrony grał Dayotem Upamecano, Lukasem Klostermannem i Marcelem Halstenbergiem. Trzeba przyznać, że był to strzał w „dziesiątkę”, ponieważ Klostermann i Halstenberg kapitalnie odnaleźli się jako stoperzy i w tej kwestii Nagelsmann najprawdopodobniej nie będzie nic zmieniać.

Kolejną rzeczą, która może oddalić Orbana od gry jest ostatni transfer RB Lipsk. Co prawda Joško Gvardiol przyjdzie do Lipska dopiero latem 2021 r. i jest to raczej pewnego rodzaju uzupełnienie w linii defensywy po ewentualnym odejściu Dayota Upamecano, jednak nadal trzeba pamiętać o tym jak na ten moment mamy tę pozycję obsadzoną.

Poza wymienioną podstawową trójką defensorów w ostatnich meczach mogliśmy oglądać między innymi Tylera Adamsa jako tego „ostatniego” zawodnika przy rozegraniu i jest to kolejna opcja, z której będzie mógł korzystać Nagelsmann. Jest także Nordi Mukiele, który może zagrać na pozycji środkowego obrońcy, czy to w dwuosobowym, czy w trzyosobowym bloku defensywy.

Dodatkowo przed sezonem klub ogłosił, że nowym kapitanem Lipska został Marcel Sabitzer. Sabitzer zastąpił w tej roli Orbana w poprzednim sezonie podczas jego nieobecności. Jednak teraz jest już to zmiana na stałe. Ponadto zastępcą Sabitzera został Péter Gulácsi, a trzecim kapitanem Yussuf Poulsen. Jest to kolejny znak, że Willi Orban może mieć coraz większe trudności w odgrywaniu ważnej roli w zespole.

Jeżeli sytuacja Williego Orbana w najbliższym czasie się nie zmieni, niewykluczone, że 27-letni Węgier zacznie się rozglądać w zimę za nowym pracodawcą.

Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły