Strona obecnie nie jest regularnie aktualizowana z powodu braku pełnej redakcji. Chcesz pomóc? Dołącz do nas

RBLipsk.pl
DFB-Pokal

„Chcemy dotrzeć do finału” – wypowiedzi po meczu z VfL Wolfsburg

„Chcemy dotrzeć do finału” – wypowiedzi po meczu z VfL Wolfsburg
fot. © IMAGO / Matthias Koch

Julian Nagelsmann, Alexander Sørloth, Yussuf Poulsen i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po wygranym 2:0 meczu z VfL Wolfsburg w DFB-Pokal.

Julian Nagelsmann 

Chłopcy dzisiaj znowu dobrze zagrali, byli zmotywowani i walczyli do samego końca.

Alexander Sørloth znów spisał się bardzo dobrze i miał ogromny wpływ na wynik tak, jak w ostatnim meczu z Gladbach. Wydaje się, że w końcu się odblokował. Stworzył kilka okazji przeciwko bardzo silnej defensywie drużynie. Jestem również bardzo szczęśliwy z powodu Hee-Chan Hwanga, który zdobył bramkę.

Alexander Sørloth 

Mogłem pomóc drużynie w ostatnich kilku meczach i chcę to kontynuować. Bardzo dobrze dogaduje się z Yussufem Poulsenem. Dobrze jest mieć tak dobre zgranie na boisku z innym napastnikiem. Jesteśmy w stanie motywować siebie nawzajem. Dzisiaj Yussi zdecydowanie zasłużył na nagrodę zawodnika meczu. Jest świetnym zawodnikiem i świetnym napastnikiem. Jako drużyna podchodzimy do każdego kolejnego meczu, aby być w pełni skoncentrowanym na tym, co następne.

Yussuf Poulsen 

Kontratak rozegrał się znakomicie i oczywiście jestem zadowolony z gola. Alex Sørloth pokazuje w tej chwili swoją najlepszą grę - miał również kluczowy udział w naszym powrocie w meczu z Gladbach. 

Oczywiście marzymy o podniesieniu trofeum i zrobimy wszystko, aby to zrobić - tak jak widzieliście to dziś na boisku. Jesteśmy naprawdę zmotywowani na zdobycie pucharu, ale wciąż musimy wygrać dwa mecze i wiemy o tym. Jednak zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby znów zagrać w Berlinie.

Péter Gulácsi 

Dziś w obu drużynach był dobry bramkarz. Na szczęście strzeliliśmy dwa gole i awansowaliśmy do kolejnej rundy pucharu. Jestem zadowolony z Koena Casteelsa i z tego, że radzi sobie dobrze, ponieważ jest fantastyczną osobą i naprawdę dobrym bramkarzem.

Jeśli spojrzeć na wszystkie rozgrywki, trofeum DFB-Pokal jest najbliższe. Byliśmy bardzo skupieni i teraz chcemy zrobić kolejny krok i dotrzeć do finału w Berlinie. Chcemy kiedyś zdobyć tytuł, a obecnie dzielą nas od tego dwa mecze.

Źródło: RB Leipzig
Patryk Orliński
Patryk Orliński

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Komentarze ()

Darek

Byki mają szansę na puchar Niemiec i na paterę, to byłby ogromny sukces tego młodego klubu.

Podobne artykuły