RBLipsk.pl
DFB-Pokal

„Chcemy dotrzeć do finału” – wypowiedzi po meczu z VfL Wolfsburg

Julian Nagelsmann, Alexander Sørloth, Yussuf Poulsen i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po wygranym 2:0 meczu z VfL Wolfsburg w DFB-Pokal.

Julian Nagelsmann 

Chłopcy dzisiaj znowu dobrze zagrali, byli zmotywowani i walczyli do samego końca.

Alexander Sørloth znów spisał się bardzo dobrze i miał ogromny wpływ na wynik tak, jak w ostatnim meczu z Gladbach. Wydaje się, że w końcu się odblokował. Stworzył kilka okazji przeciwko bardzo silnej defensywie drużynie. Jestem również bardzo szczęśliwy z powodu Hee-Chan Hwanga, który zdobył bramkę.

Alexander Sørloth 

Mogłem pomóc drużynie w ostatnich kilku meczach i chcę to kontynuować. Bardzo dobrze dogaduje się z Yussufem Poulsenem. Dobrze jest mieć tak dobre zgranie na boisku z innym napastnikiem. Jesteśmy w stanie motywować siebie nawzajem. Dzisiaj Yussi zdecydowanie zasłużył na nagrodę zawodnika meczu. Jest świetnym zawodnikiem i świetnym napastnikiem. Jako drużyna podchodzimy do każdego kolejnego meczu, aby być w pełni skoncentrowanym na tym, co następne.

Yussuf Poulsen 

Kontratak rozegrał się znakomicie i oczywiście jestem zadowolony z gola. Alex Sørloth pokazuje w tej chwili swoją najlepszą grę - miał również kluczowy udział w naszym powrocie w meczu z Gladbach. 

Oczywiście marzymy o podniesieniu trofeum i zrobimy wszystko, aby to zrobić - tak jak widzieliście to dziś na boisku. Jesteśmy naprawdę zmotywowani na zdobycie pucharu, ale wciąż musimy wygrać dwa mecze i wiemy o tym. Jednak zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby znów zagrać w Berlinie.

Péter Gulácsi 

Dziś w obu drużynach był dobry bramkarz. Na szczęście strzeliliśmy dwa gole i awansowaliśmy do kolejnej rundy pucharu. Jestem zadowolony z Koena Casteelsa i z tego, że radzi sobie dobrze, ponieważ jest fantastyczną osobą i naprawdę dobrym bramkarzem.

Jeśli spojrzeć na wszystkie rozgrywki, trofeum DFB-Pokal jest najbliższe. Byliśmy bardzo skupieni i teraz chcemy zrobić kolejny krok i dotrzeć do finału w Berlinie. Chcemy kiedyś zdobyć tytuł, a obecnie dzielą nas od tego dwa mecze.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Darek

Byki mają szansę na puchar Niemiec i na paterę, to byłby ogromny sukces tego młodego klubu.

Podobne artykuły
Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Kolejne zachorowania w zespole RB Lipsk

Zachorowania trenera Marscha i bramkarza Pétera Gulácsiego to był początek problemów covidowych w szeregach zespołu i sztabu RB Lipsk.

  • Aktualności
  • 0
Marsch i Gulácsi z pozytywnymi wynikami testu na koronawirus!

Marsch i Gulácsi z pozytywnymi wynikami testu na koronawirus!

Jesse Marsch uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Szybki test Pétera Gulácsiego również dał pozytywny wynik.

  • Aktualności
  • 0
Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch po meczu z TSG 1899 Hoffenheim: „To był nasz najgorszy występ w sezonie”

Jesse Marsch, Willi Orban i Péter Gulácsi udzielili komentarzu po przegranym 2:0 meczu z TSG 1899 Hoffenheim.

  • Bundesliga
  • 0
Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Marsch po meczu z BVB: „Graliśmy na dobrym poziomie”

Jesse Marsch, Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Angeliño, Amadou Haidara i Nordi Mukiele udzielili komentarzu po wygranym 2:1 meczu z Borussią...

  • Bundesliga
  • 0