RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

„Błędy na tym poziomie są niewybaczalne” – wypowiedzi po meczu z Liverpoolem

„Błędy na tym poziomie są niewybaczalne” – wypowiedzi po meczu z Liverpoolem

Po przegranym 0:2 meczu z Liverpoolem Julian Nagelsmann, Marcel Sabitzer, Kevin Kampl i Péter Gulácsi udzielili wypowiedzi na temat meczu oraz planu na rewanż.

Julian Nagelsmann

„Zagraliśmy świetny mecz w drugiej połowie i stworzyliśmy wiele okazji. Popełniliśmy niestety dwa duże błędy, które na tym poziomie są niewybaczalne. Co gorsza, nie wykorzystaliśmy w pełni naszych szans – to miało większy wpływ na wynik niż te dwa błędy. Błędy są częścią gry i niestety zdarzają się w piłce nożnej. Była to dobra gra z naszej strony, nie byliśmy gorsi od Liverpoolu”.

„Będziemy musieli nadrobić te dwa gole w rewanżu, żeby liczyć na dogrywkę. Chcemy wykorzystać stwarzane szanse i nie możemy pozwolić sobie na więcej błędów. Zdobyliśmy dzisiaj szacunek, a ich gole były sprokurowane przez nas”.

Marcel Sabitzer

„Jesteśmy rozczarowani porażką. Przez długie momenty graliśmy przyzwoicie i mieliśmy dobre okazje. Drugą połowę zaczęliśmy niestety od dwóch indywidualnych błędów, co jest bardzo frustrujące i trudne do zniesienia. W rewanżu musimy wywierać duży nacisk i lepiej zagrać w ofensywie. Nadal mamy szansę na awans. Chcemy wyeliminować błędy w tym drugim meczu i lepiej wykorzystać stworzone sytuacje. Strzelenie gola ułatwiłoby nam grę. Wierzymy, że możemy się rozwijać, ponieważ znamy jakość, jaką posiadamy”.

Kevin Kampl

„Popełniliśmy dziś dwa indywidualne błędy, które zostały ukarane. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji. Myślę, że zagraliśmy dobry mecz i mieliśmy wystarczająco dużo okazji do strzelenia bramek. Nie udało nam się to i chcemy nadrobić straty w rewanżu”.

„W tej chwili gramy dużo meczów i musimy się dobrze regenerować. Nadal bierzemy udział w trzech rozgrywkach. Rewanż będzie trudnym meczem, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Damy z siebie wszystko, aby awansować”.

„Na razie jednak skupiamy się z powrotem na Bundeslidze i meczu z Herthą BSC. Na ten mecz musimy być w szczytowej formie”.

Péter Gulácsi

„Zaczęliśmy mecz bardzo dobrze i mieliśmy szansę wcześnie wyjść na prowadzenie. Wiedzieliśmy już wcześniej, że będziemy dziś mieli do czynienia z zespołem o niesamowitej jakości, który będzie nas karał za wszelkie popełnione błędy”.

„W pierwszej połowie był to wyrównany mecz, w drugiej w ciągu dziesięciu minut wszystko poszło nie po naszej myśli. Niestety, te dwa gole całkowicie zmieniły grę w złym kierunku. Tak czasem bywa w piłce. Ostatnie pół godziny powinno dać nam pewność siebie przed rewanżem. Mieliśmy spore szanse, które przywróciłyby nas do gry”.

„Chcemy zdobyć pierwszego gola w rewanżu i wywalczyć awans”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły