RBLipsk.pl
Bundesliga

Blamaż z SC Paderborn

Lipsk mierzył się dzisiaj z ostatnim w tabeli Paderborn. To miał być łatwy i przyjemny mecz. W skrócie wynik podobny do tego uzyskanego z Paderborn przez Borussię Dortmund w poprzedniej kolejce.

Zacznijmy od tego, że dawno nie widziałem tak słabego spotkania w wykonaniu RB Lipsk.

Pierwsza połowa to gra Lipska, dzięki której wydawało się, że zawodnicy Nagelsmanna mają wszystko pod kontrolą.

9. minuta meczu przyniosła pierwszą groźniejszą akcję Lipska, jednak strzał Nkunku został obroniony.

W 16. minucie meczu Dayot Upamecano faulował przeciwnika po tym, jak nie do końca dobrze trafił w piłkę. Francuz otrzymał żółtą kartkę. W 22. minucie żółty kartonik otrzymał Klaus Gjasula, który wyrównał rekord Tomasza Hajty w ilości żółtych kartek w sezonie. Dla Albańczyka była to 16 kartka w sezonie.

W 27. minucie padł gol dla Lipska. Werner zagrał do Patrika Schicka, a Czech uderzył w prawy róg bramki. 1:0.

Chwilę później kartką ukarany Uwe Hunemeier z Paderborn.

43. minuta, która mocno wpłynęła na drugą połowę – drugą żółtą i zarazem czerwoną kartkę otrzymał Dayot Upamecano. W tym samym czasie ukarany został, żółtą kartką, Streli Mamba.

Po tym nastąpił koniec pierwszej połowy, podczas której to jednak Lipsk sprawiał wrażenie lepszej drużyny.

Od razu w przerwie Nagelsmann zmienił Patrika Schicka, a jego miejsce zajął Marcel Halstenberg.

W 58. minucie boisko opuścił Christopher Nkunku, a na plac gry wszedł Amadou Haidara.

W 61. minucie meczu okazję do zdobycia bramki miał Dani Olmo, ale Leopold Zingerle obronił jego strzał kierowany w środek bramki.

© RB Leipzig

63. minuta. Żółta kartka dla Christiana Strohdieka. Oprócz tego zmiana w Paderborn Sven Michel za Streliego Mambę. W 65. minucie Daniego Olmo zastępuje Konrad Laimer.

W 68. minucie Timo Werner popędził na bramkę, ale przestrzelił obok lewego słupka.

76. minuta, podwójna zmiana w Paderborn. Klaus Gjasula schodzi, a zastąpi go Marlon Ritter. Abdelhamid Sabiri zastępuje Kaia Progera. W 85. minucie kolejne dwie zmiany: Anthony Evans za Laurenta Jansa, Ben Zolinski za Dennisa Srbeny.

W 88. minucie Kevin Kampl opuścił boisko, w jego miejsce mający wzmocnić obronę Willi Orban.

89. minuta, Angeliño zagrywa piłkę w pole karne do Timo Wernera. Napastnik Lipska przenosi piłkę nad bramką.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić – nienawidzę tego stwierdzenia, ale tutaj ma idealne zastosowanie, Christian Strohdiek dobił strzał obroniony przez Gulácsiego i w 92. minucie meczu było 1:1.

Chwilę po bramce dla Paderborn piłkę meczową miał Haidara, ale spudłował do pustej bramki.

Paderborn jest zespołem, który nie potrafi grać ataku pozycyjnego i w drugiej połowie… zawodnicy Steffena Baumgarta zamknęli RB Lipsk praktycznie w polu karnym i rozgrywali piłkę.

Zawodnicy Nagelsmanna grali niecelnie, w drugiej połowie nie potrafili praktycznie przejąć inicjatywy.

Bardzo duży wpływ na wynik miało zachowanie Upamecano z końca pierwszej połowy i niestety dla Lipska można dopisać tylko jeden punkt. A remis daje tylko trzy punkty przewagi nad Bayerem i Gladbach (oba zespoły na szczęście przegrały swoje spotkania).

Od wznowienia rozgrywek Lipsk rozegrał pięć spotkań, z czego aż trzy zakończyły się remisami. A wszystkie te remisy to były mecze na Red Bull Arenie.

Następne spotkanie RB Lipsk gra 12 czerwca z TSG 1899 Hoffenheim na wyjeździe, więc jest szansa na zwycięstwo.