RBLipsk.pl
Liga Mistrzów

„Będziemy gotowi na 90 minut odważnego futbolu” – konferencja przed meczem z Paris Saint-Germain

„Będziemy gotowi na 90 minut odważnego futbolu” – konferencja przed meczem z Paris Saint-Germain
fot. © rbleipzig.com

Trzecia kolejka Ligi Mistrzów dla RB Lipsk przynosi pojedynek z Paris Saint-Germain. W konferencji prasowej, przed meczem z finalistą Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, udział wzięli Julian Nagelsmann i Christopher Nkunku.

Julian Nagelsmann o…

…wnioskach po porażkach

„Patrzymy w przyszłość na to co czeka nas jutro. Nie możemy się chować. Jeśli mamy dobry dzień to jesteśmy w stanie zagrać tak dobrze jak z Atletico. Możemy odnieść sukces. Ostatnio przegraliśmy dwa spotkania i można wyczuć narastającą presję kiedy do domu wraca się z niczym”.

„Porażki nigdy nie są przyjemne, ale zawsze wyciąga się z nich lekcje. Jutrzejsi zwycięzcy uczą się na podstawie dzisiejszych porażek. Półfinał Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie pokazał nam, że przez pierwsze minuty graliśmy dobrze, ale gol zabrał nam pewność siebie. W środę będziemy gotowi na 90 minut odważnego futbolu”.

…liście kontuzjowanych

„Zarówno w zespole PSG jak i naszym jest kilka kontuzji. Przy takim obciążeniu trzeba liczyć się z różnymi problemami tego typu. W PSG brakuje Neymara i Mbappé, ale wciąż mają bardzo dobrych zawodników, których wielu trenerów chciałoby mieć w swoim zespole”.

…presji

„Traktuję oba mecze przeciwko PSG jak mecze pucharowe. Oczywiście porażka by nas nie wyrzuciła z turnieju, ale w Paryżu bylibyśmy pod dużą presją. Chcemy zdobyć komplet punktów. Presja nie jest niczym nowym w fazie grupowej, rok temu byliśmy w podobnej sytuacji. Każdy mecz jest kluczowy. Nie masz szans na nadrobienie błędów w 34 meczach tak jak w Bundeslidze. Presja to przywilej - byłoby nudno, gdyby nic nie było zagrożone”.

…pojedynku trenerskim

„W tej grze nie chodzi o pojedynek między dwoma trenerami. Myślę, że Thomas Tuchel powiedział kiedyś, że piłka nożna jest „grą zawodników”, a nie „grą trenera”. Widzę to tak samo. Zawsze były między nami ekscytujące spotkania. Obie strony będą starały się wnieść energię na boisko i być gotowym do walki. Oczywiście chcę wygrać, ale chodzi o pokonanie Paris Saint-Germain, a nie jego!”

Christopher Nkunku o…

…pojedynku z byłym klubem

„To będzie wyjątkowa gra, ponieważ przez długi czas grałem w Paryżu. Teraz jednak gram w RB Lipsk i dam z siebie wszystko! Moja rodzina będzie uważnie przyglądać się tej grze i już nie może się doczekać jutrzejszego wieczoru. Chcę wygrać mecz, dobrze zagrać i pomóc drużynie, więc skupiam się w pełni na najbliższych 90. minutach. Chcemy zagrać w fazie pucharowej, a ponieważ przegraliśmy z nimi w półfinale w zeszłym roku, mamy jeszcze większą motywację do jutrzejszego zwycięstwa!”

…obciążeniach z powodu kalendarza

„Radzę sobie naprawdę dobrze. Gramy co trzy dni - to dużo gier! Rzecz w tym, że im więcej gramy, tym jestem szczęśliwszy! Po prostu uwielbiam grać w piłkę nożną. Musisz skoncentrować się na treningu i dobrej regeneracji, aby poradzić sobie z tak wieloma meczami. Ponieważ zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów UEFA gramy co trzy dni. To normalne, że mecze są intensywne i na wysokim poziomie”.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły