RBLipsk.pl
Transfery

Arsenal i United w wyścigu po Upamecano

Arsenal i United w wyścigu po Upamecano

Ten rok dla Upamecano może być przełomowy, a to z tego względu, że topowe drużyny zgłaszają się w sprawie jego kupna. W systemie Juliana Nagelsmanna, Dayot jest bardzo ważnym elementem drużyny. W tym sezonie zagrał w 29 spotkaniach i zbierał bardzo dobre noty. Z pewnością wiek też dodaje oliwy do ognia - pamiętajmy, że ma wciąż 21 lat. 

Zainteresowani zakontraktowaniem Francuza są Manchester United oraz Arsenal, ale to Czerwone Diabły wydają się faworytem w bitwie o niego. Oba kluby widzą w talencie Dayota przyszłego lidera drużyny, który walczy do ostatniej minuty na boisku. 

W czerwcu 2021 roku kończy się umowa Upamecano z klubem, więc RB zależy, by sprzedać Francuza w najbliższym okienku, bo wiedzą, że to ostatni moment, aby zarobić na nim. Nasz klub marzy o przedłużeniu kontraktu z Dayotem, ale to wydaje się lekko abstrakcyjne, ponieważ 21-latek czuje się gotowy, by zrobić krok w przód. 

United, jak i Arsenal nie są do końca zadowolone ze swojej defensywy w tym sezonie. Ole Gunnar Solskjaer planuje zrobić przebudowę obrony, a Mikel Arteta powoli próbuję zbudować drużynę na nowo i Dayot ma być głównym celem jednej, jak i drugiej drużyny. Dużo też zależy od tego, która drużyna zagra w Lidze Mistrzów, bo na to też z pewnością agent Francuza zwróci uwagę. 

Teraz najważniejsze pytanie - ile Lipsk zarobi na sprzedaży młodego defensora. Tu raczej wydaje się, że kwota nie będzie zaskakująca, bo ma zapisane w kontrakcie 60 milionów euro klauzuli odstępnego. 

 

Źródło: France Football
Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły