RBLipsk.pl
Transfery

Ampadu wróci latem do Chelsea

Ampadu wróci latem do Chelsea

Wszystko wygląda na to, że Ethan Ampadu wróci do swojego macierzystego klubu, czyli Chelsea. Walijczyk nie widzi dla siebie miejsca w drużynie Juliana Nagelsmanna. 

19-latek trafił na Red Bull Arene latem zeszłego roku. Miał zastąpić rolę Nordiego Mukiele, którego trener przesunął na prawą stronę defensywy. Aktualnie młody obrońca pobyt w Leipzig uważa za średnio udany, a to za sprawą małej ilości minut, jaką dawał mu Nagelsmann. Walijczyk przyjechał tutaj, aby się ogrywać, ale wygląda na to, że był to zły ruch z jego strony. Wystąpił w 7 spotkaniach, z czego 3 to były mecze Ligi Mistrzów. 

Jedno z tych spotkań w tych rozgrywkach, rozegrał w pierwszym starciu 1/8 przeciwko Tottenhamowi. Pierwszy skład ułatwiły mu kontuzje Williego Orbana i Konate oraz zawieszenie Upamecano na jedno spotkanie. Co ciekawe Walijczyk w tamtym spotkaniu był jedynym nominalnym środkowym obrońcą. Spisał się bardzo dobrze - dokładnie takie słowa poleciały z ust samego Juliana Nagelsmanna. 

Ethan powtarza w wywiadach, że Chelsea to jego rodzinny dom i jego celem jest powrót na Stamford Bridge. Możliwe, że Frank Lampard dawałby mu większy czas na boisku, a to za sprawą jego problemów na obronie. 

Można jednak usprawiedliwić nieco wybory niemieckiego trenera. Stawiał na dużo pewniejsze opcję, miał dużo zawodników do wyboru, a pamiętajmy, że RB bije się wciąż o triumf w lidze. Ampadu najwidoczniej przeliczył się z myślą o częstsze występy w naszym klubie. 

Jakub Michalak
Jakub Michalak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły