RBLipsk.pl
Bundesliga

10. kolejka Bundesligi: Zapowiedź meczu Eintracht Frankfurt – RB Lipsk

10. kolejka Bundesligi: Zapowiedź meczu Eintracht Frankfurt – RB Lipsk

Styl RB Lipsk w tym sezonie nie przekonuje, co było widać w meczu DFB-Pokal z SV Babelsberg 03, który piłkarze Jesse'go Marscha wygrali po fatalnym meczu. Eintracht swój ostatni mecz przegrał z beniaminkiem z Bochum. Obie drużyny mają więc coś do udowodnienia sobie i swoim kibicom.

Eintracht miewa w tym sezonie przebłyski, jak wygrany mecz z Bayernem, ale zespół z Frankfurtu zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli notując ostatnio dwie porażki (ze wspomnianym Bochum 0:2 i z Herthą 1:2).

Zespół RB Lipsk jest natomiast na 6. miejscu w ostatnich pięciu spotkaniach Bundesligi nie odniósł porażki, jednak bardzo boli styl gry podopiecznych Marscha. Po świetnym meczu z Herthą można było mieć nadzieję, że nastąpił przełom i to co złe zespół ma za sobą a następne mecze będą wyglądały jak deklasacja zespołu ze stolicy.

Warto odnotować, że Eintracht w tym sezonie Bundesligi nie odniósł jeszcze zwycięstwa na własnym stadionie (3 remisy, 1 porażka). Z drugiej strony, w obecnych rozgrywkach ligowych, Lipskowi nie udało się wygrać poza swoim stadionem – notując 2 porażki i 2 remisy.

Mecze bezpośrednie

W 11 spotkaniach pomiędzy Eintrachtem a Lipskiem mamy remis. Trzy razy górą był Eintracht, trzy razy zwycięstwo notowali dzisiejsi goście z Lipska. Aż pięć razy te zespoły dzieliły się punktami. W tych meczach tylko raz padł bezbramkowy remis.

Transmisja

Transmisja meczu dostępna w Viaplay. Spotkanie skomentują Mateusz Borek i Marcin Borzęcki.

Relacja RBLipsk.pl

W naszym centrum meczowym będzie dostępna relacja najważniejszych wydarzeń i statystyk meczu.

Zapraszamy oczywiście na nasze social media i do dyskusji na Discordzie:

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły