RBLipsk.pl
Grają reprezentacje

1. kolejka Mistrzostw Świata 2022: raport

1. kolejka Mistrzostw Świata 2022: raport
fot. © qatar2022.qa/FIFA

Dzisiaj zakończyła się 1. kolejka zmagań na Mistrzostwach Świata w Katarze wśród reprezentacji, które w swoich szeregach mają zawodników RB Lipsk. W swoich reprezentacjach wystąpiło czterech powołanych zawodników.

Abdou Diallo (Senegal)

Abdou Diallo jest jedną z kluczowych postaci w reprezentacji Senegalu. Obrońca rozegrał jednak tylko 62 minuty w przegranym 0:2 meczu z Holandią. Diallo zszedł z boiska z urazem. Pod znakiem zapytania stoi jego występ w meczu z Katarem (25.11, 14:00).

Yussuf Poulsen (Dania)

Reprezentacja Danii jedynie zremisowała swój mecz z Tunezją, a Yussuf Poulsen spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Joško Gvardiol (Chorwacja)

Mimo bezbramkowego remisu Chorwacji z Marokiem, Gvardiol rozegrał solidne spotkanie. Wygrał 4 pojedynki i miał 89% skuteczności podań do swoich kolegów z zespołu.

David Raum (Niemcy)

David Raum wystąpił w przegranym 1:2 meczu reprezentacji Niemiec z Japonią. Na swoim koncie miał jedną stworzoną szansę, 16 wygranych pojedynków i 88% jego zagrań było skutecznych.

Lukas Klostermann (Niemcy)

Wracający po kontuzji Lukas Klostermann cały mecz z Japonią spędził na ławce rezerwowych.

Dani Olmo (Hiszpania)

Dani Olmo wszedł do pierwszego składu reprezentacji Hiszpanii i w meczu z Kostaryką zdecydowanie błyszczał. Rozegrał cały mecz w którym otworzył wynik w 11. minucie, a w doliczonym czasie gry asystował przy bramce Álvaro Moraty. Oddał na bramkę rywali 4 strzały (2 celne/2 niecelne). Jego współczynnik xG wyniósł 1.03 (cały zespół: 3.53).

André Silva (Portugalia)

André Silva mecz z Ghaną spędził na ławce rezerwowych.

Karol Krakowiak
Karol Krakowiak

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj tworzenie serwisu i postaw nam puszkę Red Bulla. :)

Wesprzyj RBLipsk.pl

Płatności obsługiwane przez

Dodaj komentarz

Podobne artykuły